Йога: що необхідно знати і з чого починати?

Posted by admin 02.07.2019 0 Comment(s) Поради покупцям,

Спеціально до Міжнародного дня йоги ми підготували для вас цікаву статтю про цей вид духовної і фізичної практики. Останніми роками йога стала дуже популярною. ЇЇ корені зародились в індійській культурі і були спрямовані на зняття напруги та покращення духовного і психічного стану людини.

 

Що таке йога?

Йога —  це елемент мистецтва, самовдосконалення і внутрішнього розвитку. Вона є однією з шести систем індійської філософії, яка поєднує взаємозв'язок між тілом і розумом. В Європі її було зведено до комплексу фізичних і розумових вправ, основним завданням яких є покращення здоров'я.

Існує багато стилів йоги, найпопулярнішими є Аштанга, Віньяса, Хатха Йога, Цзінь Йога, Йога Ієнгар. В Європі найпопулярнішим напрямком йоги є Йога Ієнгар. Тут дуже важливе фокусування на тілі і відповідний психологічний настрій під час заняття. Усі стилі мають спільні риси: головним завданням кожного напрямку йоги є єдність людини з собою і світом навколо.

Як йога впливає на наш організм?

Заняття йогою дозволяє збільшити кількість внутрішньої енергії, покращити настрій, сон, рівновагу. Також йога допомагає підтримувати тонус м’язів та координацію рухів, зменшує болі у хребті ( коли ви ведете сидячий спосіб життя), а також знижує напругу і головні болі. Йога допомагає при різних захворюваннях опорно-рухового апарату, але є лише допоміжним засобом у лікуванні ортопедичних проблем.

 

Заняття йогою не рекомендуються у разі:

  • хронічного болю у спині,
  • надмірної ваги,
  • перенесених операцій,
  • серйозних дефектів постави.

 

З чого почати заняття з йоги?

1. Організуйте місце для занять. Це повинно бути приміщення з комфортною температурою. Вам знадобиться зручний одяг, що не сковує рухи і килимок (у магазині Hop-Sport ви зможете вибрати найкращий для вас варіант). Практикують йогу в тиші і спокої, зосередившись на процесі, отже подбайте, щоб вам не заважали сторонні звуки.

 

2. Виділіть зручний для себе час. Водночас варто врахувати, що основними умовами для цієї практики є регулярність і щоденність. Отже подумайте, в який час доби вам буде зручно займатися щодня. Вважається, що оптимальним для йоги є ранок – заняття відразу після пробудження допомагають отримати заряд енергії на цілий день. Але у вечірніх годинах також є свої плюси: тіло до кінця дня стає більш пластичним, і вправи (асани) виконуються легше. 

 

Також варто визначити, скільки часу ви реально зможете присвячувати йозі. Нехай це буде для початку 15 хвилин, але щодня, ніж по 2 години двічі на тиждень. Пам’ятайте, що заняття повинні приносити вам задоволення, ними не займаються через силу.

 

Розподіл часу в годинному занятті йогою може бути, наприклад, таким:

  • Дихання протягом 20 хвилин,
  • Вправи протягом 30 хвилин,
  • Медитація і розслаблення протягом 10 хвилин.

 

3. Переходьте до складніших вправ поступово. Звісно, найкраще це робити під наглядом тренера, але, якщо ви же вирішили займатись самостійно вдома, уважно слідкуйте за тим, як правильно змінювати рівні складності вправ, аби не зашкодити самому собі.

 

Як уникнути типових помилок початківця?

Перше, з чого слід почати заняття йогою вдома – усвідомити, що не потрібно боротися з власним тілом. Виконуйте вправи, прислухаючись до власних відчуттів, це основна запорука ефективних занять. Якщо якась поза не вдається, спробуйте вибрати аналогічну, але більш легку. Ніколи не виконуйте вправи (асани) через біль! Поважайте своє тіло і його можливості на даному етапі.

Не забувайте про дихання під час виконання вправ. Спробуйте зняти м’язовий затиск і виконати вправу знову, не досягаючи максимальної напруги. Багато асан виконуються набагато легше саме в розслабленому стані.

Пам’ятайте, що одне з головних завдань йоги – це досягнення гармонії свідомості і тіла. Якщо ви вирішили почати заняття йогою дома, виконуючи асани механічно, «на автоматі» і розмірковуючи у цей час про свої проблеми, то користі від них буде менше, ніж від звичайного фітнесу! Постарайтеся звільнити свій розум від думок і зосередитися на тому, що відбувається з вами «тут і зараз».

Йога – це не спорт і не різновид гімнастики, а ціла філософська система, тому вона потребує роботи як над власними звичками, так і над способом мислення.

Бажаємо вам успіху в освоєнні цієї духовної практики і хай кожне ваше заняття приносить внутрішню гармонію та задоволення!