На зарядку за рахунком вибігай: підбираємо гантелі правильно

Posted by admin 10.08.2020 0 Comment(s) Поради покупцям,

Гантелі — ідеальний фітнес-аксесуар, за допомогою якого можна не тільки рельєфно підтягнути фігуру, але й суттєво наростити м'язову масу. Однак їхнє різноманіття легко може заплутати навіть найпідготовленішого користувача. Отже, що потрібно знати, щоб точно не прогадати з вибором?

Насамперед зазначимо, що всі гантелі світу розділяються на певні групи за такими критеріями:

 • конструкція (литі та розбірні),
 • зовнішня форма (квадратні, круглі, шестикутні),
 • вага (від 0,5 кг до 30 кг),
 • матеріал і покриття (металеві, хромовані, вінілові, неопренові, композитні).

Невеликі литі гантельки ідеально підійдуть, якщо вашим головним завданням є стабільне підтримання фігури або ваги в одній формі. Такі гантелі можна використовувати як додатковий обтяжувач під час виконання базових вправ, так і в ролі основного обладнання для ретельного пропрацювання певних м'язів.

Асортимент цих гантелей задовольнить будь-які запити користувача: за вагою вони варіюються від 0,5 кг (можуть використовуватися як легкий обтяжувач) до солідних 5 кг (а ось з ними вже реально досягти серйозних результатів).

За формою вони бувають круглими, квадратними та навіть шестикутними, за зовнішнім покриттям — вініловими (чіпкий, рівний і приємний на дотик матеріал) та неопреновими (м’який, трошки шершавий за відчуттями, але дуже чіпкий матеріал). Виготовляються гантельки з якісної сталі, яка гарантує їм надійність та довговічність використання.

Також виокремимо такий особливий вид цього аксесуара, як композитні гантелі. Цей різновид унікальний тим, що всередині він зроблений з бітуму або кевларобетону, а зверху покритий міцним пластиком.

Якщо ж ви хочете наростити солідну м'язову масу, а також розвинути силу та витривалість, то радимо вам вибрати розбірні гантелі. Завдяки їхній формі ви легко зможете змінювати вагу та відповідно збільшувати навантаження, що само собою є головною умовою для створення розкішної мускулатури.

Розбірні гантелі зазвичай складаються з дисків (так званих блинів) та грифів. Перші можна класифікувати так:

 • вага диска (1,25 кг, 2,5 кг, 5 кг, 10 кг, 15 кг, 20 кг, 25 кг),
 • діаметр (від 20 мм до 30 мм),
 • матеріал виготовлення (метал, чавун, сталь, композит),
 • матеріал покриття (хром, гума).

Грифи розділяються за такими параметрами:

 • довжина (40 см, 45 см, 50 см, 52 см),
 • форма (зазвичай — пряма, рідше — вигнута (W- та Z-подібна)),
 • діаметр (25 мм, 30 мм),
 • матеріал виготовлення (сталь, пластик),
 • матеріал покриття (хром, гума, пластик).

Які гантелі ви б не вибрали, пропонуємо вам кілька перевірених вправ, які ідеально підійдуть як для виконання з невеликими гантелями для фітнесу, так і з міцними розбірними для сили.

 • прокачка біцепсів. Встаньте прямо, розставте ноги на ширині лінії плечей, руки з гантелями опустіть вздовж тіла. Кисті водночас розверніть до тулуба, а лікті трошки зігніть та щільно притисніть їх до корпуса. Далі плавно згинайте руки в ліктьових суглобах та в момент, коли ваші передпліччя опиняться в позиції, паралельній підлозі, розверніть назовні зап’ястками вгору. Піднімаємо гантелі до точки, в якій зап’ястки майже торкаються плечей. В ідеалі на піку вправи між зап’ястками та плечима має бути зазор у кілька сантиметрів. Затримуємося в максимальній точці на 3 секунди та поступово опускаємо руки, повертаючись у початкову позицію. Виконуємо 10 разів по 3 підходи.
 • прокачка ніг. Візьміть гантель оптимальної ваги двома руками, опустіть її перед собою трошки нижче пояса. Ноги розставте дещо ширше лінії плечей, коліна та стопи водночас розверніть назовні (нібито від себе), спину випряміть. У такому положенні повільно опускайтеся вниз, тримаючи спину прямою та не завалюючи корпус в сторони. У максимально низькій точці присідання ваші ноги мають сформувати прямий кут у колінних суглобах, який розкритий нібито назовні. У нижній точці затримуємося на кілька секунд та плавно піднімаємося в початкову позицію. Робимо 15 разів по 2 підходи.

Зазначимо, що будь-який тип гантелей ви можете придбати в нас на сайті hop-sport.com.ua. Заходьте, вибирайте та купуйте. Чекаємо на вас!