Не кросфітом єдиним: як комплексно підійти до створення тіла своєї мрії

Posted by admin 02.10.2020 0 Comment(s) Поради покупцям,

Кросфіт — потужне комплексне тренування, яке спрямоване на всебічний розвиток спортсмена через виконання сетів різних вправ. Такі заняття складаються з елементів кардіонавантажень, фітнесу, паверліфтингу, гімнастики, важкої атлетики, гирьового спорту та комбінують їх так, щоб атлет постійно чергував навантаження, задіюючи цілком усі м’язи та розвиваючи свої основні фізичні якості. Отже, розглянемо основні плюси цього виду спорту.

  • комплексний підхід. Усі вправи у кросфіті виконуються по колу, у швидкому темпі, з постійною зміною навантаження та залученням різних м’язів. Мускулатура розвивається рівномірно та виглядає набагато природніше та привабливіше, ніж під час точкових навантажень, як, наприклад, у бодібілдингу.
  • у здоровому тілі — здоровий дух. Кросфіт хороший тим, що не тільки рівномірно прокачує цілковито всю мускулатуру, але й суттєво розвиває такі внутрішні якості, як-от витривалість, стійкість, наполегливість, терпіння, цілеспрямованість, силу духу. Адже пройти все коло вправ до кінця під силу тільки дійсно наполегливій людині. Також регулярний тренінг розвиває силу, швидкість, координацію, спритність та гнучкість.
  • універсальність тренувань. Заняття кросфітом не мають жодних обмежень ані за віком, ані за фізичною підготовкою. Цілком кожен охочий може знайти у кросфіті те, до чого він прагне: підкачатися, покращити свої показники, підтягнути тіло або схуднути — та досягти цього за відносно невеликий термін. Ще один плюс полягає в тому, що тренуватися можна де завгодно та коли завгодно — кросфіт не прив’язується тільки до залу, адже різноманіття вправ дозволяє займатися як з обладнанням, так і суто з власною вагою.

Якщо ви серйозно налаштовані працювати над собою, але наразі не готові до жорстких тренувань типу кросфіту, пропонуємо вам добірку вправ, які змусять ваше тіло палати.

  • планка. Пропрацьовує мускулатуру грудей, стегон, живота, попереку, ніг та дельт. Прийміть упор лежачи, руки випряміть у ліктях та розташуйте їх точно під лінією плечей. П’ятками тягніться до підлоги, ноги водночас також потрібно випрямити в колінах. Маківкою тягніться вперед, погляд опустіть униз, шия має бути в тонусі, але не затиснутою та бути продовженням загальної лінії тіла. Прес максимально напружте, спину випряміть, поперек зафіксуйте в нейтральному положенні, без жодного прогину. Розкрийте грудну клітину, лопатки трошки зведіть, але в жодному разі не прогинайте їх. Ваше основне завдання — правильно сформувати пряме положення, яке потрібно утримати протягом як мінімум 30 секунд. Робимо 3 підходи з перервами до 5 секунд.
  • скручування. Класика, яка чудово прокачує основні м’язи пресу, зокрема прямий черевний м’яз, який якраз і відповідає за формування таких бажаних кубиків. Ляжте на підлогу, ноги зігніть у колінах та розставте їх на ширині плечей, стопи притисніть до підлоги та міцно їх зафіксуйте. Спину випряміть, руки зігніть у ліктях та схрестіть на потилиці. Силою пресу починайте підніматися, відриваючи від землі тільки верхню частину корпусу, поперек має бути повністю прилягати до підлоги. Тягніть верхній плечовий пояс до колін, потім повертайтеся в початкове положення. Головне, виконувати рух тільки мускулатурою живота, підборіддя та шия мають бути в легкому тонусі, але не затиснутими. Робимо 30 разів по три підходи.

Але не тільки важкими тренуваннями створюється здорове та гарне тіло. Пам’ятайте, що це вельми трудомісткий, комплексний процес, який обов’язково має складатися з таких ключових позицій, як-от збалансоване харчування, грамотний питний режим та фізичні навантаження. Однак дуже часто багато спортсменів забувають про той факт, що тренування також складається з чотирьох основних частин (розминка, основний тренінг, заминка та відновлення), пропуск яких значно знижує ефективність заняття загалом. Отже, що необхідно зробити відразу після тренінгу, щоб в жодному разі звести свої зусилля нанівець?

  • розтягнутися. Розтяжка — обов’язковий елемент для завершення будь-якого тренування. Вона не тільки зніме напруження та зажатість зі втомлених м’язів, але й чудово допоможе відновити дихання та пульс після кардіонавантажень. Також стретчинг прекрасно розслаблює глибинну мускулатуру, покращує еластичність зв’язок, значно пришвидшує обмін речовин та процес виведення продуктів розпаду, зайвої молочної кислоти та різних токсинів з організму, суттєво знижує ймовірність виникнення кріпатури та добре стимулює збільшення м'язової маси.
  • випити води. Відновлення водно-сольового балансу є одним з основних умов правильного завершення будь-якого тренування. Під час активних фізичних навантажень ваше тіло втрачає не тільки як мінімум пів літра рідини, але й значну частину електролітів (або ж солей), зокрема натрію та калію. Через такий різкий дисбаланс ви можете відчувати сильну кволість, м'язові спазми та навіть пришвидшення серцебиття. Випита вода максимально нівелює можливість виникнення цих проблем, оскільки миттєво запускає всі необхідні відновлювальні процеси в організмі. Також для кращого ефекту можна випити кокосову воду або будь-який інший спеціальний напій, який містить збалансовану норму солей.

Підтримання нормального водно-сольового балансу є одним з основних умов для створення не тільки гарної, але й здорової фігури. Саме тому дуже важливо дотримуватися правильного питного режиму.

Коректний питний режим — це певна норма вживання води протягом дня, від якої безпосередньо залежить правильне функціонування всього організму. Зазвичай її кількість розраховується для кожної людини індивідуально, грунтуючись на таких показниках, як-от вік, вага, стан здоров’я, рівень фізичних навантажень та навіть клімат проживання. Однак існують загальні правила, завдяки яким можна не тільки покращити своє самопочуття, але й досягти значних успіхів у тренуваннях і схудненні. Отже, як почати пити воду правильно?

  • розрахуйте суто свою денну норму. Часто говорять, що за добу потрібно випивати 1,5-2 л рідини, однак це доволі середній показник. Краще визначити свій необхідний об’єм води, який можна підрахувати за формулою: 30 мл має припадати на 1 кг вашої ваги.
  • пийте тільки воду. Для підтримання нормального водного балансу в організмі потрібно вживати лише звичайну воду! Не чай, каву, сік, суп, бульйон, газовану водичку, смузі тощо. Це має бути тільки чиста, трохи тепла вода без газу. Для правильного питного режиму це є обов’язковою умовою, оскільки наше тіло утримує коректний водно-сольовий баланс лише за допомогою звичайної води, все інше може бути, але тільки як додаток.
  • налаштуйте свій питний графік. Щоб не змушувати себе, створіть власний розклад вживання води: розділіть потрібну кількість рідини так, щоб протягом дня спокійно її випити. Для цього можете купити милу пляшку, поставити собі нагадування на телефоні або причепити наліпки з часом пиття на зручне видиме місце.

Якщо ви будете регулярно дотримуватися цих правил, результат не змусить на себе чекати: добре самопочуття, бадьорість, піднесений настрій, покращення роботи внутрішніх органів і це далеко не все. Тому беріть свою улюблену пляшечку, наливайте якісну воду та починайте пити її із задоволенням.

А якщо вам знадобиться будь-яке спортивне обладнання, то ви знаєте, що робити. Заходьте на наш сайт https://hop-sport.com.ua/, вибирайте та замовляйте. З нетерпінням чекаємо на вас!